counter image
New site version

Podróżowanie z dziećmi

UIA z radością wita na pokładzie małych pasażerów i dokłada wszelkich starań aby podróż uczynić tak wygodną jak to tylko możliwe!

Na rejsach obsługiwanych przez partnerskie linie lotnicze UIA mogą obowiązywać ograniczenia.  Więcej szczegółowych informacji można uzyskać, kontaktując się z biurem, w którym zostały zakupione bilety, bądź z UIA za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected] lub telefonicznie pod numerem +380 44 581 50 50.


Dzieci w wieku 2-12 lat

Dziecko w wieku 2-12 lat (mające ukończone 2 lata lecz nie więcej niż 12 lat) musi mieć wykupiony bilet zgodnie ze specjalną taryfą dla dzieci (Children's Fare). Dzieci podróżujące z biletem zakupionym w taryfie Children's Fare zajmują osobne miejsce, zaś pasażerowie podróżujący z dziećmi uprawnieni są do odprawy w pierwszej kolejności oraz do wcześniejszej odprawy.

Niemowlęta

Niemowlęta (dzieci poniżej 2 roku życia) podróżują na kolanach dorosłych. Jeśli planowana jest podróż z dwoma niemowlętami należy wykupić dodatkowe miejsce w samolocie. W takim przypadku można używać do przewozu dziecka fotelika samochodowego umieszczanego na siedzeniu samolotu. Tylko dzieci, które skończyły 6 miesięcy mogą podróżować korzystając z oddzielnego miejsca.

Fotelik samochodowy może być wykorzystywany do przewozu dzieci do 3 lat i wadze do 18 kg.

Fotelik samochodowy musi posiadać atest transportu lotniczego. Poniżej znajdują się niektóre rodzaje fotelików posiadających taki atest:

Fotelik samochodowy musi znajdować się w dobrym stanie, bez widocznych zniszczeń i wyposażony w pasy. Fotelik samochodowy może zajmować miejsce do 42x42 cm.

Prosimy zaopatrzyć się we własne foteliki, gdyż UIA nie oferują ich.

Wózki dziecięce i kołyski

Kołyski dla dzieci dostępne są jedynie w samolotach szerokokadłubowych na połączeniach UIA dalekiego zasięgu. Chęć korzystania z kołyski należy zgłosić z wyprzedzeniem, podczas rezerwowania biletu. Na innych trasach UIA nie oferuje kołysek.

UWAGA: ilość kołysek dla niemowląt jest ograniczona w każdym typie samolotu. W związku z ustawieniem foteli kołyski dla niemowląt są dostępne w klasie biznes i Premium tylko na pokładzie UR-GEA.

Jeśli podróżuje się z własną kołyską czy gondolą wózka nie wolno używać jej podczas lotu. Korzystanie z nich dozwolone jest jedynie przed startem i po lądowaniu. Małe składane wózki dziecięce można przewozić w kabinie pasażerskiej w lukach bagażowych znajdujących się nad siedzeniami.


Jeden pasażer może przewieźć bez dodatkowej opłaty jeden w pełni składany wózek dziecięcy dla dziecka do 2 lat. Z wózka można korzystać dowożąc dziecko do drzwi samolotu, gdzie obsługa odbierze wózek i umieści go na czas lotu w odpowiednim miejscu. Po lądowaniu należy niezwłocznie poprosić personel pokładowy o wydanie wózka.


Małoletni podróżujący bez opieki (UM)

Pasażerowie w wieku od 5 do 16 lat mogą podróżować na pokładzie UIA bez towarzystwa dorosłego, pod warunkiem że ich przelot został zarezerwowany z zastosowaniem naszych specjalnych usług dla małoletnich podróżujących bez opieki (UM).  Nasze usługi dla małoletnich podróżujących bez opieki dostępne są na całej trasie – od lotniska początkowego, poprzez tranzytowe, do miejsca przeznaczenia. 

Następujące procedury i przepisy obowiązują w przypadku pasażerów małoletnich podróżujący na pokładzie UIA bez opieki osób dorosłych:

Loty UIA

Wiek pasażera

Krajowe, tj. na terenie Ukrainy

do 14. roku życia

Loty międzynarodowe

do 16. roku życia

Na terenie Ukrainy + międzynarodowe

do 16. roku życia


Prosimy pamiętać, że na wszystkich rejsach UIA należy oprócz biletu w pełnej taryfie wykupić z wyprzedzeniem specjalną usługę dla UM:
(w jedną stronę dla jednego dziecka)*)

Loty
Cena online
Cena na lotnisku

Loty krajowe UIA (Ukraina)

€20

€20

Loty średniego zasięgu (strefa 2 i 2a), z wyjątkiem bezpośrednich połączeń Kijów-Londyn / Londyn-Kijów

€60

€60

Loty średniodystansowe UIA Kijów-Londyn / Londyn-Kijów

€70

€70

Loty dalekiego zasięgu (strefa 3 i 4), kombinacja lotów krajowych / średniej długości (Zones 1, 2 and 2a) i dalekiego zasięgu, bezpośrednich i łączących

€85

€85

Inni przewoźnicy (loty łączone z UIA)

Zgodnie z przepisami stosowanymi przez innych przewoźników

Uwaga: powyższe opłaty dotyczą podróży w jedną stronę.

Określenie stref:

Strefa 1: wszystkie loty krajowe w obrębie Ukrainy

Strefa 2:

 • Europa (oprócz Ukrainy)
 • Europejska część Rosji, część Rosji znajdująca się w Azji, w tym Syberia, z wyjątkiem Dalekiego Wschodu.
 • Azja Środkowa: Kazachstan, Turkmenistan, Uzbekistan, Kirgistan, Tadżykistan.
 • Bliski Wschód: Egipt, Libia, Jordania, Oman, Liban, ZEA, Bahrajn, Arabia Saudyjska, Syria, Irak, Iran, Afganistan, Pakistan, Jemen, Katar, Turcja, Azerbejdżan, Armenia, Gruzja.
 • Afryka Północna: Algieria, Maroko, Tunezja.

Strefa 2a: Izrael.

Strefa 3:

 • dalekowschodnie rejony Rosji: obwód magadański , Kraj Nadmorski, Republika Sacha (Jakucja), Sachalin, Kraj Chabarowski , Czukocki Okręg Autonomiczny

 • Indie, Sri Lanka, Mongolia, Chiny, Korea Płn, Korea Płd, Nepal, Bangladesz, Butan, Birma, Tajlandia, Wietnam, Laos, Kambodża.
 • USA i Kanada

Strefa 4:

 • Pozostałe kraje świata.

Sposób obliczania: Jeśli trasa małoletniego podróżującego bez opieki (UM) składa się z odcinków położonych w różnych strefach, opłata jest obliczana dla całej trasy według stawek strefy o najwyższym numerze.

Prosimy o kontakt w celu otrzymaniu szczegółowych informacji o usłudze i opłatach.

Uwaga! Usługa asysty dla dzieci podróżujących bez opieki nie może zostać zrealizowana gdy:

 •  czas oczekiwania na lotnisku przekracza 4 goodziny.

Z wyłączeniem: lotnisk w Amsterdamie i Zurichu – brak limitu dla połączeń w tym samym dniu.

 • podczas lotu następuje zmiana lotniska w trakcie transferu.

Na rejsach UIA do USA opieka dla UM zapewniona jest tylko dolotniska w Nowym Jorku (JFK). Niezależnie od przebiegu dalszej podróży rodzina/opiekunowie muszą odebrać dziecko na lotnisku JFK. UIA nie zapewnia opieki nad UM podróżującym w USA do innego miasta nawet w przypadku istnienia umów z innymi liniami lotniczymi.

Rezerwując tę usługę należy wypełnić Unaccompanied Minor Handling Advice Form, formularz, o który należy prosić w punkcie UIA na lotnisku.

Następnie upoważniony pracownik będzie towarzyszył dziecku aż do wejścia do samolotu, gdzie personel pokładowy zajmie się dzieckiem podczas lotu.

Prosimy nie opuszczać lotniska przed odlotem samolotu!

Po lądowaniu pracownik UIA będzie towarzyszył dziecku podczas wszystkich procedur związanych z przylotem, aż do spotkania z osobą upoważnioną do odbioru dziecka.

Możemy oddać dziecko jedynie osobie wyznaczonej w formularzu Unaccompanied Minor Handling Advice Form lub upoważnionemu pracownikowi linii lotniczej na lotnisku transferowym.

Osoba odbierająca dziecko musi okazać ważny dokument tożsamości.

Jeśli nikt nie stawi się po odbiór dziecka, będziemy zmuszeni przywieźć go z powrotem. W takim przypadku należy pokryć wszystkie koszty związane z podróżą powrotną dziecka.

Dzieci podróżujące w grupie

UIA oferują przelot grup dzieci na wszystkich swoich trasach.

Uwaga: UIA wymagają obecności przynajmniej jednego opiekuna na każde 30 podróżujących dzieci.  Każdy opiekun musi mieć ukończone co najmniej 18 lat.

Każdy opiekun musi posiadać listę zawierającą nazwiska i daty urodzenia dzieci, jak również jego własne nazwisko i datę urodzenia.

Powyższa lista musi być przedstawiona przy odprawie i kontroli granicznej.

Dodatkowo lista z nazwiskami musi być wysłana do Działu Obsługi Pasażerów UIA przed rozpoczęciem podróży.  Listę nazwisk należy przesłać na adres [email protected]