counter image

“Pod skrzydłem” - program społecznej odpowiedzialności korporacyjnej UIA

Jesteśmy przekonani w UIA, że dobroczynność powinna być ukierunkowana, a podejście do niej – systemowe. Dlatego zgłosiliśmy nie prosto kolejną inicjatywę humanitarną, lecz stworzyliśmy wszechstronny program „Pod skrzydłem”, powołany do zjednoczenia wysiłku szerokiego wachlarzu organizacji charytatywnych i ochotniczych.

Wzięliśmy na siebie obowiązek bycia skrzydłami dla wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i natchnienia, aby posuwać się dalej i robić swoje życie zdrowszym i szczęśliwszym. I w tym widzimy swoją misję – pomagać, uskrzydlając.

Przede wszystkim, udzielamy skrzydeł ciężko chorym dzieciom, które wybierają się za granicę w celu podjęcia zabiegu chirurgicznego lub leczenia; rannym uczestnikom operacji antyterrorystycznej, którzy potrzebują rehabilitacji w wyspecjalizowanych klinikach innych krajów; oraz osobom, którzy im towarzyszą – krewnym i lekarzom.

W każdym locie UIA, w tym długodystansowym, przewidzieliśmy rezerwację dwóch miejsc dla uczestników „Pod skrzydłem” z taryfą 10 UAH. Co roku gwarantujemy ponad 90 tysięcy miejsc ulgowych.

Aby wziąć udział w programie „Pod skrzydłem”, należy wypełnić specjalny kwestionariusz oraz przekazać dane do UIA co najmniej za 72 godziny przed zaplanowanym lotem zgodnie z rozkładem. Kwestionariusze mogą być wypełniane bezpośrednio przez uczestników lub organizacje partnerskie programu „Pod skrzydłem”.

Przestrzegamy zasad równego dostępu do możliwości „Pod skrzydłem” oraz przejrzystości procedury selekcji uczestników. Właśnie dlatego przekazaliśmy uprawnienia do podjęcia decyzji specjalnej Radzie Ekspertów z organizacji partnerskich programu.

Potencjalni partnerzy – organizacje pozarządowe i fundusze charytatywne, gotowe do włączenia się do programu „Pod skrzydłem”, powinni wypełnić specjalny formularz i przekazać dane do UIA.