counter image

UIA: Profil firmy

Ukraine International Airlines (UIA) to wiodące ukraińskie linie lotnicze, założone w 1992 roku. Dziś UIA są przedsiębiorstwem w pełni prywatnym. 

Podstawową działalnością UIA jest zapewnianie bezpiecznego i niezawodnego transportu pasażerów i ładunków. UIA dysponuje flotą złożoną z 42 nowoczesnych samolotów pasażerskich średniego zasięgu, w tym Boeingów 737, Boeingów 767 i samolotów Embraer 190. Głównym lotniskiem bazowym UIA jest międzynarodowy port lotniczy Kijów-Boryspol (KBP). 

Bezpieczeństwo jest dla naszych linii absolutnym priorytetem. Ukraine International Airlines były pierwszymi liniami lotniczymi Wspólnoty Niepodległych Państw, które zostały wyróżnione certyfikatem Audytu Bezpieczeństwa Operacyjnego IATA (IOSA)i zostały wprowadzone do rejestru IOSA. Program IOSA jest uznawanym i akceptowanym na forum międzynarodowym systemem oceny zarządzania operacyjnego oraz systemów kontroli linii lotniczej. Na początku 2015 r. linie UIA po raz kolejny pomyślnie przeszły Audyt Bezpieczeństwa Operacyjnego IATA i po raz czwarty otrzymały certyfikat IOSA. Jesteśmy dumni, że nasze standardy operacyjne i normy bezpieczeństwa są w pełni zgodne z wymogami międzynarodowymi.

Obecnie linie UIA:

  • oferują więcej regularnych połączeń bezpośrednich z Ukrainy do Europy niż jakikolwiek inny przewoźnik;
  • nowoczesnymi liniami obsługującymi siatkę połączeń krajowych i międzynarodowych, łączących Ukrainę z dziesiątkami stolic i najważniejszych portów przesiadkowych w Europie, krajach Wspólnoty Niepodległych Państw i Azji;
  • nieustannie rozszerzają zasięg swoich połączeń, szczególnie poprzez liczne porozumienia z wiodącymi międzynarodowymi liniami lotniczymi na całym świecie. Obecnie UIA wykonują tygodniowo ponad 1100 międzynarodowych i krajowych lotów do ponad 3000 portów docelowych, oferując wygodne połączenia z całym światem w konkurencyjnych cenach;
  • są uznawane za jednego z najbardziej skutecznych i wiarygodnych partnerów obsługujących loty czarterowe;
  • posiadają sieć sprzedaży obejmującą dziesiątki państw i przedstawicielstwa zarówno na Ukrainie, jak i poza jej granicami. Bilety na dowolne loty obsługiwane przez UIA są dostępne w naszych biurach i przedstawicielstwach, w biurach podróży i agencjach turystycznych, a także na naszej oficjalnej stronie internetowej www.flyuia.com, gdzie pasażerowie mogą dokonywać rezerwacji online, oszczędzając czas i pieniądze;
  • są ukierunkowane na klientów, prowadzą elastyczną politykę cenową, oferują wygodny rozkład lotów i różnorodne korzyści dla uczestników programu dla stałych klientów, członków Panorama Club , a także wysoki międzynarodowy standard usług i tradycyjną ukraińską gościnność;
  • przewożą różne rodzaje ładunków, zarówno lotami regularnymi, jak i samolotem towarowym Boeing 737-300SF. Aby sprostać potrzebom wszystkich klientów, linie UIA wprowadziły pełną ofertę usług towarowych, które obejmują sześć rozwiązań: Time Definite, Sensitive, Fresh, Live, Valuable i Economic. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.uiacargo.com.

Ponadto:

  • Zgodnie ze statystykami firmy Boeing, UIA to jedyna linia we Wspólnocie Niepodległych Państw, która samodzielnie dokonuje pełnej obsługi technicznej swojej floty. Dział techniczny UIA zapewnia także obsługę innym ukraińskim i międzynarodowym liniom lotniczym.
  • Ukraińska Inspekcja Biur Podróży i Ukraińskie Stowarzyszenie Dziennikarzy wielokrotnie nagradzały UIA w następujących kategoriach: „Linia lotnicza z najlepszą sprzedażą na Ukrainie”, „Najlepsza ukraińska linia lotnicza”, „Najlepszy ukraiński przewoźnik lotniczy” i innych.
  • Jesteśmy dumni, że podczas pielgrzymki papieskiej na Ukrainę w 2001 roku linie UIA były oficjalnym przewoźnikiem Jego Świątobliwości Jana Pawła II. W roku 2008 linie UIA były także oficjalnym przewoźnikiem Jego Świątobliwości Ekumenicznego Patriarchy Bartłomieja I.