counter image

Platební možnosti

Při rezervování letenky pro cestu s UIA je k dispozici několik možností podle vaší země původu.


Platba kartou

Letenku si můžete zakoupit pomocí platební karty (kreditní nebi úvěrové) online, přes telefon nebo, tam, kde je to dostupné, ve kterékoliv kanceláři letecké společnosti pro prodej letenek.

Pokud letenky rezervujete telefonicky, poskytněte nám prosím podrobné údaje o vaší kartě. Pokud preferujete nedávat podrobné údaje po telefonu, může vám operátor zaslat odkaz k platbě. Kliknutím na tento odkaz můžete vložit veškeré požadované údaje do bezpečného formuláře a provést platbu. Tato platební metoda je rychlá a bezpečná.

UPOZORNĚNÍ. Aby byla vaše letenka vystavena včas, je nutné, abyste neprodleně kontaktovali UIA a potvrdili úspěšnou platbu, jakož i potvrdili přijetí letenky. V opačném případě může být vaše rezervace zrušena.

Pokud si zvolíte provedení online platby, označte prosím vaše údaje na kartě v posledním kroku rezervačního postupu na našich webových stránkách. Jakmile je platba provedena, vydáme vám elektronickou letenku na vaše jméno a do 15 minut vám zašleme potvrzení na vaši e-mailovou adresu.
Zakoupení letenek online má několik výhod. Za prvé, poplatky za elektronické letenky jsou značně nižší, než servisní poplatky účtované cestovními kancelářemi a prodejnami letenek. Jakmile jsou informace o vaší rezervaci a podrobné údaje o cestujícím vloženy do rezervačního systému UIAS, nemohou se ztratit ani být vymazány.

K online platbám přijímáme následující bankovní karty:

  • Visa
  • Visa Electron
  • MasterCard
  • American Express
  • Diners Club International
  • Discover
  • UATP
  • Maestro UK
  • Maestro International (kromě Ukrajiny)

Upozornění. Pokud je účet vaší kreditní karty v jiné měně než je měna za letenku, je aplikován převod měn podle aktuálního bankovního kurzu.V případě, že transakce proběhne přes ukrajinskou aplikaci je platba v měně UAH. Prosíme, abyste kontaktovali banku vaší kreditní karty pro bližší informace ohledně převodních kurzů a zatížení vašeho účtu.

Platby provedené platebními kartami vydanými mimo Ukrajinu budou procesovány Ukraine International Airlines v rámci dohody řídící se nizozemským právem a budou provedeny prostřednictvím Adyen B.V. zastoupením UIA v Nizozemsku, nebo podle jiných platebních řešení smluvně schválených Ukraine International Airlines s uplatněním příslušných vnitroregionálních / meziregionálních poplatků.

Bezpečnost online placení na flyUIA.com

UIA ví, že bezpečnost kreditních a úvěrových karet je důležitá.  K zajištění toho, že vaše online transakce na oficiálních stránkách UIA jsou bezpečné, jsme společníkem s předním a spolehlivým poskytovatelem online plateb. Při placení za letenky online vloží naši cestující údaj o platební kartě na zabezpečenou stránku našeho nabývajícího bankovního partnera, který používá technologii 3D-Secure pro bezpečné nakupování online. Systém pro zpracování karty je v plném souladu s mezinárodními bezpečnostními požadavky PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard).


Platba v hotovosti

Pokud preferujete platit v hotovosti, můžete si zakoupit vaši letenku přímo v prodejnách letenek UIA, cestovních kancelářích nebo na vašem odletovém letišti. Výhody této platební metody: můžete provést váš nákup, pokud jste si zcela jistí, že budete cestovat, a kdy je to pro vás vhodné (v časových limitech vaší rezervace). Tato možnost je optimální, pokud nevlastníte bankovní kartu nebo nemáte bankovní účet.
Postup platby v hotovosti je velmi jednoduchý. Kde je to možné, navštivte prodejnu letenek UIA ve městě nebo na letišti (předem), poskytněte vaše podrobné údaje o cestě jako je trasa, data a časy odletu nebo referenční číslo vaší rezervace (pokud ho již máte), zaplaťte v hotovosti a obdržíte vaši letenku.


Platba v kancelářích UIA po provedení on-line rezervace

Nyní máte možnost uhradit rezervace, provedené přes on-line systém, v UIA kancelářích na Ukrajině (Kyjev, Dněpropetrovsk, Oděsa, Charkov, Lvov) a také v Rusku (Moskva, Petrohrad, Jekatěrinburg), Ázerbájdžánu (Baku), Gruzii (Tbilisi), Litva (Vilnius), Polsko (Varšava), Česká republika (Praha), Bělorusko (Minsk), Moldavsko (Kišiněv) a Arménii (Jerevan).

Pokud preferujete tento způsob platby, tak prosím zadejte „Vyhledat lety” na stránkách www.flyuia.com a zvolte z nabídky možností plateb platbu Cash. Získáte rezervační kód (kód potřebujete na letišti k procesu odbavení) a další informace, které obdržíte e-mailem v potvrzení o provedené rezervaci.

Na potvrzení je uveden odkaz na kontakty a otvírací dobu kanceláří UIA.
Platbu je třeba provést do dvou dnů. Poté bude rezervace automaticky zrušena.
Prosím přineste do kanceláře UIA potvrzení o provedení rezervace.

Tento způsob platby je možné použít nejpozdějí 5dní před odletem.

Upozornění. Příplatek $10 za letenku je vybírán v UIA prodejních kancelářích na Ukrajině za mezinárodní lety, které byly předtím zarezervovány přes www.flyuia.com. Poplatek se platí v ukrajinské měně podle bankovního kursu v den zaplacení letenky. 

Poplatek €8 bude vybírán za vystavení letenky v UIA prodejní kanceláři v Litvě / Bělorusko, $10 za letenku na Ukrajině, €12 za letenku v Arménii, Polsko, €9 / 250 CZK za letenku v České republice, €5 za letenku v Moldavsko, $15 za letenku v Ázerbájdžánu.

Bankovní převod prostřednictvím webových stránek UIA

V rámci Ukrajiny si také můžete vybrat, že zaplatíte za letenky bankovním převodem.
Zvolte si vaši cestovní trasu na www.flyUIA.com. Když se dostanete na stránku placení, zvolte“Bankovní převod” jako formu platby.

Objeví se informace ohledně celkové částky a termín splatnosti a brzy poté obdržíte e-mail s potvrzením vaší rezervace i připojený platební příkaz, který musí být zaplacený během dvou dní.

Vaše elektronická letenka bude vydána automaticky po obdržení platby na běžný účet UIA a na vaší e-mailovou adresu bude zasláno potvrzení s číslem vaší letenky.

Všimněte si prosím: Tato platební metoda může být použita nejpozději 7 dní před plánovaným odletem.

Alternativní platební metody mimo Ukrajinu

Nabízíme zákazníkům  několik online platebních metod dostupných na našich oficiálních webových stránkách včetně plateb kartou i online platby v reálném čase prostřednictvím  Giropay (v Německu), Sofort (v Rakousku, Belgii, Německu, Švýcarsku), Finnish E-Banking (ve Finsku), Ideal (v Holandsku).


Bankovní převod

Před platbou za vaši letenku bankovním převodem proveďte prosím rezervaci prostřednictvím našeho call centra. Po provedení rezervace obdržíte fakturu faxem nebo e-mailem. Vaše referenční číslo rezervace bude označeno na faktuře.

Tuto fakturu můžete zaplatit v kterékoliv bance a pak zkontrolovat stav zaplacení kontaktováním call centra UIA.

Jakmile byly peníze přijaty na účet UIA, ihned vydáme a zašleme potvrzení itineráře elektronické letenky na vaši e-mailovou adresu. Vytiskněte si ho prosím a předložte na odbavovací přepážce na letišti.
Pokud byste potřebovali originály daňové faktury a dodacího listu, můžete je obdržet na našich prodejnách letenek. Právnické osoby musí předložit písemnou plnou moc.


Platba za doplňkové služby přes EasyPay

Doplňkové služby mohou být placeny přes terminály EasyPay na letišti ve Vinnycji, Záporoží a Černovicích.

Měna: akceptována je pouze ukrajinská hřivna (UAH).

Tímto způsobem platby si můžete zakoupit následující služby:
·         přeprava extra zavazadla;
·         přeprava zvířat v kabině a v zavazadlovém prostoru;
·         zvýšení úrovně pohodlí na UIA letech;
·         výběr sedadel za extra poplatek;
·         služba Nedoprovázeného dítěte.