counter image

UIA: Profil společnosti

Ukraine International Airlines (UIA) je přední ukrajinská letecká společnost založená v roce 1992. Dnes jsou UIA společností ve 100% soukromém vlastnictví. 

Základní obchodní činností UIA je poskytovat bezpečnou a spolehlivou přepravu cestujících a nákladu. Letadlový park UIA v současné době zahrnuje 42 moderních dopravních letounů, včetně Boeingů 737, Boeingů 767 a letounů Еmbraer-190. Hlavním letištěm pro UIA je mezinárodní letiště Kyjev Boryspil (KBP).

Bezpečnost je pro UIA absolutní prioritou. Ukraine International Airlines byly první leteckou společností ve Společenství nezávislých států, která získala poctu obdržení Certifikátu auditu bezpečnosti provozu IATA (IOSA), zapsaného do registru IOSA. IOSA program je mezinárodně uznávaný a akceptovaný hodnotící systém navržený k hodnocení řízení provozu a řídících systémů leteckých společností. Začátkem roku 2015 UIA znovu úspěšně podstoupila audit bezpečnosti provozu IATA a obdržela svůj certifikát IOSA. Jsme pyšní na to, že naše provozní a bezpečnostní předpisy jsou plně ve shodě s mezinárodními požadavky.

UIA dnes:

  • Nabízí více pravidelných leteckých linek z Ukrajiny do Evropy než jiné letecké společnosti.
  • Je moderní sít´ovou leteckou společností s domácím a mezinárodním provozem, spojující Ukrajinu s desítkami hlavních měst a klíčových středisek v Evropě, Společnosti nezávislých států (SNS) a v Asii.
  • Neustále rozšiřuje zeměpisný rozsah svého provozu, zejména prostřednictvím četných smluv mezi dvěma společnostmi s hlavními mezinárodními leteckými společnostmi po celém světě. Dnes UIA provozuje více než 1100 mezinárodních a domácích letů týdně do více než 3 000 destinací, nabízejících pohodlné spojení po celé zeměkouli za konkurenční ceny.
  • Je uznávaná jako jeden z nejefektivnějších a spolehlivých partnerů pro  charterový provoz.
  • Pyšní se  komerční sítí pokrývající desítky zemí, s obchodními zastoupeními jak na Ukrajině, tak v zahraničí. Letenky na kterýkoliv z letů UIA jsou k dispozici v našich prodejních kancelářích a obchodních zastoupeních, prostřednictvím sítě cestovních operátorů a agentur i na našich oficiálních webových stránkách www.flyuia.com, umožňujících cestujícím objednat si letenky online a ušetřit čas i peníze.
  • Je leteckou společností orientovanou na zákazníka nabízející flexibilní cenovou politiku, vyhovující letové řády, různé výhody pro členy svého programu Panorama Club Frequent Flyer, vysokou mezinárodní úroveň služeb a tradiční ukrajinskou pohostinnost.
  • Přeprava různých druhů nákladů na všech svých pravidelných letech, i svým nákladním letadlem Boeing 737-300SF. Aby pokryla každý požadavek zákazníků, zavedla UIA komplexní portfolio nákladních služeb včetně následujících řešení: Time Definite, Sensitive, Fresh, Live, Valuable a Economic. Ohledně podrobností navštivte prosím  www.uiacargo.com.

Dodatečně:

  • Podle statistiky Boeing Company jsou UIA jedinou leteckou společností v SNS, která provádí úplnou technickou údržbu svého vlastního letového parku. Technické oddělení UIA také poskytuje služby pro jiné ukrajinské a mezinárodní letecké společnosti.
  • Průzkum ukrajinských cestovních kanceláří a sdružení ukrajinských novinářů opakovaně ocenil UIA v následujících nominacích: Nejlépe prodávaná letecká společnost na Ukrajině, Nejlepší ukrajinský letecký přepravce aj.
  • Jsme pyšní, že při návštěvě papeže na Ukrajině v roce 2001 byly UIA oficiálním přepravcem Jeho svatosti papeže Jana Pavla II. V roce 2008, byly UIA oficiálním přepravcem pro Jeho svatost ekumenického patriarchu Bartoloměje I.